Aromatyczne pieczarki będą doskonałym składnikiem dań obiadowych w postaci zapiekanki. Ta grzyby świetnie nadają się do stworzenia szybkiego i pożywnego obiadu, którego aromatyczny zapach jeszcze na długo pozostanie w pamięci. Połączenie pieczarek i cebulki, boczku lub szynki, a także podgotowanych wcześniej ziemniaków to naprawdę mistrzowska kompozycja. Taka zapiekanka w brytfance to pomysł na pożywne danie, na które skuszą się nawet największe niejadki.

Przygotowanie zapiekanki z pieczarkami:

Do przygotowania pożywnej zapiekanki należy wykorzystać:

  • kilka sporej wielkości ziemniaków, które wcześniej należy podgotować, a następnie pokroić w grube plastry i ułożyć na dnie brytfanki wysmarowanej wcześniej masłem.
  • Następnie należy rozłożyć pokrojony w plasterki boczek lub szynkę.
  • Na patelni rozgrzać odrobinę oleju lub masła i przesmażyć pieczarki wraz z poszatkowaną cebulką, przyprawiają wszystko solą i pieprzem oraz aromatycznymi ziołami.
  • Duszone pieczarki z cebulką należy rozłożyć równomierną warstwą na ziemniakach i boczku.

Zapiekanka będzie pyszna nawet w takiej minimalistycznej postaci, ale można dodać jeszcze składniki takie jak ser, na przykład mozzarella, który grubą kołderką wyłoży się na pozostałych składnikach. Inny pomysł na wykończenie zapiekanki to zalanie wcześniej wyłożonych składników za pomocą roztrzepanych jajek i śmietany. Każda opcja będzie naprawdę pyszna, zatem warto wypróbować wszystkie i znaleźć swój ulubiony smak. Pieczarki z cebulką zyskają, jeżeli do przyprawiania użyje się jeszcze świeżo pokrojonej natki pietruszki.

Ostatnia aktualizacja