Pieczarki to grzyby, które można wykorzystać na wiele pysznych sposobów, przygotowując z nich między innymi pyszne dania i przekąski na spotkania towarzyskie. Młodziutkie pieczarki klasyczne lub pieczarki Portobello będą idealne do przygotowania szaszłyków. To jeden z wcześniejszych sposobów na te grzyby.

Przepis na szaszłyki z pieczarkami

Szaszłyki można przygotować w piekarniku lub na patelni.

Pierwsza z propozycji będzie bardziej niskokaloryczna, druga pozwoli wydobyć aromat grzybów. Używając młodych i świeżych pieczarek można pominąć etap wstępnej obróbki termicznej. Poza tym pieczarek nie trzeba będzie obierać ze skórki.

Do przygotowania bardzo smacznych szaszłyków należy wykorzystać:

  • nieduże świeże pieczarki,
  • plasterki boczku,
  • plasterki cebulki.

Wszystkie składniki należy nadziewać na drewniane lub metalowe szpatułki do szaszłyków. Większe pieczarki można przepołowić na pół. Na patyk w pierwszej kolejności należy nabić pieczarkę, następny zwinięty w rulonik plaster parzonego chudego boczku oraz plasterek cebuli. Składniki należy nakładać naprzemiennie aż do końca patyczka. Szaszłyki można układać na blasze na papierze do pieczenia, lub też grillować. Inne dobry pomysł na przygotowanie takich szaszłyków to położeniu patyczków bezpośrednio na patelni na przykład grillowej. W trakcie obróbki termicznej pieczarek wszystko należy delikatnie posolić oraz użyć innych lubianych przypraw. Do pieczarek wyśmienicie pasują zioła takie jak na przykład majeranek i tymianek, a także klasyczny czarny pieprz.

Ostatnia aktualizacja